دانستنی‌های کالای خواب

خرید روتختی و اشتباهات رایج در آن

لازم است برای خرید هر وسیله و کالایی  که مد نظر داریم  به نکات خاصی  توجه کنیم  تا بتوانیم همیشه از خرید خود راضی باشیم خیلی مواقع بسیاری از افراد این حس را تجربه کرده اند که به جای لذت بردن، بلافاصله یا بعد از مدت کوتاهی استفاده به خاطره تصمیم اشتباه خود کاملا از خرید خود پشیمان شده و چه بسا تازه بعد از خرید خود با ویژگی ها و معایب اون کالا آشنا شده اند و مجبور به صرف هزینه مجدد و خرید دوباره اون کالا شده اند. این اتفاق امری طبیعی است که هیچ فردی نمیتواند در ارتباط با وسایل مختلف اطلاعات تخصصی داشته باشد و خرید هر وسیله ای فوت و فن های خاص خود را می طلبد به همین علت و برای پیش گیری از صرف هزینه های الکی و داشتن حس پشیمانی لازم است قبل از هر خریدی با صرف وقت کمی در مورد ویژگی های اون کالا، فروشنده های آن و تفاوت هایی که در انواع موجود اون کالا هست تحقیق نمایین و اطلاعات خود را بالاببرین با این کار علاوه بر اینکه فریب صحبت های برخی از فروشنده ها را نمیخورین از خرید خود همیشه راضی هستین و هزینه کمتری هم پرداخت کردین.

سرویس روتختی هم مانند هر وسیله دیگرمنزل نیاز به دقت واطلاعات مخصوص خود دارد که با بررسی این نکات در هنگام خرید روتختی میتونین خریدی آگاهانه برای سرویس خواب خودتان داشته باشین و در طی گذر زمان هم از خرید روتختی خود راضی باشین.

دراین مقاله آموزشی ما به برخی از اشتباهات و نکات که بسیاری از افراد در هنگام خرید روتختی به آن بی توجه  هستند اشاره میکینم:

  1. زمان خرید روتختی : زمانی اقدام به خرید روتختی خود بکنید که تم کلی ، رنگ و سبک دیزاین اتاقتان را انتخاب کرده اید در واقع روتختی تکمیل کننده و تاثیرگذارترین وسیله در دکوراسیون اتاق خواب شماست و صد البته اثر بسیار زیادی در زیبایی اتاق خواب شما دارد و باید با اتاق خواب شما هماهنگ باشد.
  2. در نظر گرفتن سایز تختخواب: نکته بسیار مهمی که در خرید روتختی اهمیت دارد سایز تخت خواب شماست بسیاری از افراد به این نکته توجه نمیکنند که تخت یک نفره در سه سایز 100،90و 120 و تخت خواب دو نفره در سایزهای140، 180،160و 200 ساخته میشوند و حتما در هنگام تهیه روتختی به این نکته توجه کنین که شرکتی که ازش قصد خرید دارید آیا برای سایزهای مختلف تخت، روتختی با اندازه های متناسب هر تخت آماده میکند یا کلا روتختی را در دو تا سایز روتختی یکنفره و روتختی دونفره تولید میکنند که اگر به این صورت باشه ممکن هست روتختی برای سایز تخت شما یا بزرگ شود یا کوچک، پس قبل از خرید حتما این نکته را با فروشنده چک بفرمایید.
  3. رنگ و طرح مناسب برای روتختی :این موضوع کاملا سلیقه ای است ولی در انتخاب رنگ و طرح بسیار دقت کنین و سعی کنین انتخابی داشته باشین که از آن انرژی مثبت میگیرن و در گذر زمان از آن خسته نمی شوید و به اصطلاح دلتان را نزند.
  4. جنس پارچه روتختی : توجه به این مسیله که هدف از خرید روتختی زیباتر کردن اتاق خواب و احساس آرامش و راحتی در هنگام خواب است بسیار ضروری است یه عادت غلط که از دیرباز بین خانم ها در خرید رو تختی برای جهزیه وجود دارد انتخاب روتختی فانتزی ، تزیینی ، توری وپارچه های بسیار لیزو کار شده است. توجه داشته باشید که چنین روتختی هایی  به هیچ وجه برای استفاده روزمره مناسب نیستند و اگر از تجربیات و انتخاب های بقیه در این زمینه سوال بپرسین تقریبا همه عنوان میکنند که از این سبک روتختی های خود که هزینه بالایی هم برایشان پرداخت کرده اند استفاده نکردند و مجبور به خرید روتختی دیگری شده اند چرا که این روتختی ها بیشتر فانتزی بوده و بسیار لیز و ناراحت هستند و باعث تعریق زیاد میشوند و به دلیل اینکه اکثرا خیلی بررویشان کارشده است به راحتی قابل شست و شو نیستند اگر به دنبال کارآمد بودن روتختی خود هستید روتختی دنزو بهترین انتخاب برای شما خواهد بود .
  5. کیفیت روتختی : هیچ وقت کیفیت انتخاب خود را فدای قیمت نکنید جنس استفاده شده در پارچه روتختی و کیفیت الیاف به کار رفته در آن تاثیر مستقیمی برروی قیمت دارد اگرفقط ملاک انتخاب خود را قیمت بگذارید و به کیفیت پارچه اهمیت ندهید اولین مشکل ظاهر روتختی شماست پارچه روتختی های بی کیفیت عموما رنگ و رو رفته و کهنه به نظر می رسد. گویا چندین بار شسته شده و رنگ آن رفته است.مشکل دوم هنگام شستشو خودش را نشان میدهد ممکن است با یک یا چند بار شستشو الیاف روتختی شما از هم گسسته شود و عملاً لحاف روتختی شما بی استفاده شود. همچنین پرز دادن و به قول معروف دون دون شدن پارچه هم از مشکلاتی است که بعد از چند بار استفاده و شستشو رخ می دهد.مشکل سوم خطری است که برای سلامتی شما ایجاد می شود. الیاف بازیافتی می تواند سلامتی شما را تهدید کند. ایجاد آلرژی های پوستی یا تنفس گرده های الیافی که در نتیجه استفاده در طول شب استشمام می کنید می تواند برای شما ناراحتی های تنفسی به همراه داشته باشد.مشکل چهارم هزینه هایی است که یک انتخاب نادرست برای شما به ارمغان می آورد. اگر امیدوار باشیم که به ناراحتی های پوستی و تنفسی مبتلا نشویم اما حتماً باید برای خرید یک ست روتختی جدید دوباره هزینه پرداخت کنیم.

ما در دنزوهوم به جزئی ترین موارد هم اهمیت بالایی دادیم چون رضایت و اعتماد شما هدف اصلی میباشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *